Trusler og vold - hvordan håndtere dette som en arbeidsmiljøutfordring

Det er mange yrkesgrupper som må håndtere utagerende adferd. Det betyr ikke av vi skal tåle skadelige konsekvenser av adferden. Vi skal ha kompetanse til å håndtere situasjonen slik at ansatte har et fullt forsvarlig arbeidsmiljø

Det er mange yrkesgrupper som utsettes for utagerende atferd i løpet av arbeidshverdagen fra elever, bruker, klienter, pårørende eller miljøet rundt. Det betyr ikke at vi skal akseptere konsekvensene av vold og/eller trusler om vold, men ha kunnskap og ferdigheter til å håndtere disse situasjonene slik at man blir tryggere på seg selv og sine omgivelser. Det er ikke alltid en får gjort noe med den andres adferd. Da må vi som organisasjon ha kompetansen og organisert oss slik at ansatte ikke utsettes for skade verken av selve hendelsen eller i etterkant.

Det aller viktigste er at dette ikke er et individuelt problem for den enkelte ansatte, men et arbeidsmiljøproblem. Det er arbeidsgiver som har ansvaret. Så hvordan forvalte dette ansvaret?  

Noen punkter på hva som er viktig ved håndtering av utagerende adferd:

  • Vurdere om det er forsvarlig å være alene i situasjoner
  • Riktig opplæring og øvelse
  • Riktig bemanning med rett kompetanse
  • Gode rutiner for håndtering – viktig med god medvirkning av ansatte som står i situasjonen. Den vet best hvor skoen trykker den som har den på
  • God utforming av arbeidslokaler og tekniske løsninger
  • God kultur på å melde i fra når situasjoner oppstår. Alt for mange har en sannhet om dette er noe du må tåle om du jobber her. Dette er påregnelig.

Hva Arbeidsmiljøsenteret kan bistå med:

Kurs/foredrag/veiledning blant annet om:

  • Hva har jeg som ansatt lov til å gjøre og hva ikke? Hva sier Arbeidsmiljøloven og forskrifter om dette? Hva sier opplæringsloven/helse og omsorgstjenesteloven? Hva når brukers/pasient/klients/kundens og ansattes rettigheter oppleves å være i konflikt med hverandre?
  • Hvem og hvordan settes grensen for hvor langt den ansatte skal strekke seg? Er det opp til den enkelte ansatte i den enkelte situasjonen ut ifra egne vurderinger?
  • Hvordan strukturere oppfølging av ansatte som har stått i situasjoner akutt og over tid?
  • Hvordan fysisk håndtere kunder, elever, klienter som utagerer?
  • Hvordan bruke risikovurdering som et nyttig verktøy?
  • Hvordan jobbe forebyggende, deeskalerende og akutt?

Ta gjerne kontakt for mer informasjon. Vi tar gjerne et møte med deg.

Kontakt oss på kurs@arbeidsmiljo.no

Scroll til toppen